სამშაბათი, 07 მარტი, 2023
იუსტიციის მინისტრმა აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მდივნის მოადგილესთან თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილა
რატი ბრეგაძემ ტოდ რობინსონსა და აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკულ და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) წარმომადგენლებთან პენიტენციურ და პრობაციის სფეროებში მიღწეული პროგრესი განიხილა. შეხვედრას ესწრებოდნენ იუსტიციის მინისტრის მოადგილე ბექა ძამაშვილი და აშშ-ის ელჩი საქართველოში კელი დეგნანი.
საუბარი შეეხო ისეთ ინოვაციურ პროექტებს, როგორიცაა: ციფრული უნივერსიტეტი, რემარკეტი, პრობბოქსი, სპორტის მართვის სისტემა, ევროპული ტიპის პირველი პენიტენციური დაწესებულება ლაითურში და სხვ. შეხვედრაზე ხაზი გაესვა იუსტიციის სამინისტროსა და INL-ის პარტნიორობის მნიშვნელობას რეფორმების მიმდინარეობის პროცესში.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ ამერიკული მხარე მონაწილეობას მიიღებს შემოდგომაზე საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში, რომლის მთავარი თემა პენიტენციურ და პრობაციის სისტემებში ციფრული სერვისების დანერგვა და ამ კუთხით საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარება იქნება