ხუთშაბათი, 19 სექტემბერი, 2024
იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ IOM-ის საქართველოს მისიის ხელმძღვანელთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა
იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ, ბექა ძამაშვილმა და ლარს იოჰან ლონბაკმა მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციასთან დარგობრივი თანამშრომლობის მიმართულებებზე იმსჯელეს.
მხარეებმა მიგრაციის მართვისა და ადამიანით ვაჭრობასთან (ტრეფიკინგი) ბრძოლის მიმართულებით სახელმწიფოს პოლიტიკა და მიღწეული პროგრესი განიხილეს.
მინისტრის მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა ადამიანით ვაჭრობასთან ბრძოლისა და მიგრაციის საკითხებში იუსტიციის სამინისტროს ხელმძღვანელობით მოქმედი უწყებათაშორისი მექანიზმების როლზე. აღინიშნა, რომ ეს საკითხები საკვანძო როლს ასრულებს ევროკავშირისა და საქართველოს ურთიერთობებში, მათ შორის, ვიზალიბერალიზაციის მიმართულებით.
მხარეებმა, ასევე, ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობის კონკრეტულ ინიციატივებზე.
შეხვედრას, აგრეთვე, ესწრებოდნენ სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს თავმჯდომარე, ქეთევან ბეთლემიძე, მიგრაციის საკითხთა სამთავრობო კომისიის აღმასრულებელი მდივანი, გიორგი ჯაში და იუსტიციის სამინისტროს საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სამართლებრივი თანამშრომლობის დეპარტამენტის საერთაშორისო სამართლებრივი თანამშრომლობის სამმართველოს უფროსი, ანა ღვინჯილია.